26 жовтня 2016, 17:20

Нарада з представниками бізнесу щодо імплементації в Україні норм УПШ

 Нарада з представниками бізнесу щодо імплементації в Україні норм УПШ

 

26 жовтня в Комітеті ВР з питань транспорту відбулося обговорення законопроекту про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо приведення його у відповідність з актами Європейського Союзу, реєстр. №4012а від 15.07.2016, внесений народним депутатом Я.Дубневичем.

Участь в нараді взяли голова Комітету ВР з питань транспорту Я.Дубневич, директор Департаменту стратегічного розвитку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури Д.Ламський, заступник директора Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті С.Александров, директор Департаменту транспортної політики Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України В.Мальчевська, заступник директора з наукової роботи ДП «Державтотрансндіпроект» А.Горпинюк, заступник директора ТзОВ «ТермоАвтоМайстер» В.Андрусенко.

Законопроект №4012а покликаний ввести в дію взяті в 2008 році Україною обов’язки щодо виконання положень Угоди про міжнародні перевезення швидкопсувних харчових продуктів та про спеціальні транспортні засоби, які призначені для цих перевезень (УПШ). Через відсутність механізмів імплементації вимог УПШ українські автоперевізники змушені проходити перевірку транспортних засобів за кордоном, а у Республіці Польща навіть сплачувати штрафи розміром близько 50 тис грн.

Учасники наради висловили спільну думку щодо необхідності впровадження даного закону, про що також свідчать численні звернення українських перевізників до Комітету. Автор законопроекту Я.Дубневич підкреслив важливість створення в Україні умов для проходження передбаченої УПШ перевірки транспортних засобів і отримання відповідного сертифікату.

Під час обговорення дискутувалися питання щодо суб’єктів надання послуг перевірки транспортного засобу і сертифікату. Сторони дійшли згоди, що видавати сертифікат відповідності УПШ має державний орган, а проводити технічну експертизу можуть приватні компанії. Сторони також обговорили шляхи запобігання монополізації ринку технічної перевірки транспорту та цінову політику надання таких послуг.

Я.Дубневич повідомив, що до співавторства хочуть долучитися інші народні депутати. Представники бізнесу висловили готовність активно працювати над вдосконаленням проекту. Представник Міністерства інфраструктури Д.Ламський заявив, що міністерство повністю підтримує законопроект і готово до співпраці.