27 жовтня 2017, 20:55 ( Секретаріат Комітету )

Зеленого світла в дорозі, безпеки й миру! – привітання Голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем автомобіліста й дорожника

 Майже кожен з нас хоча б раз на день сідає у авто – чи за кермо, чи то у якості пасажира. Й наше щоденне бажання – щоб рух на дорозі був безпечним, комфортним та швидким.

Саме цього – передусім – і хочу  побажати і водіям, і пасажирам – напередодні Дня автомобіліста й дорожника, який будемо святкувати вже цієї неділі.

Професійне свято було започатковане 24 роки тому: у жовтні 1993-го перший президент України Леонід Кравчук підписав відповідний Указ.

За ці чверть століття  відбулось чимало змін і в вітчизняній автомобільній галузі, і в дорожньому господарстві. З явились сотні кілометрів нових доріг. Відремонтовано – тисячі кілометрів. В декілька разів збільшилась кількість автомобілів. Сьогодні в середньому кожна третя українська сім я має власне авто. В той  же час змушений констатувати: якістю більшості шляхів, станом безпекової інфраструктури на них – як і культурою поведінки на дорогах в цілому – нам ще рано пишатись. На жаль.

До цього ще маємо рости. Підгрунтя для такого зросту є. Маю на увазі Спеціальний дорожній фонд, який запрацює з 2018 року. Він має акумулювати 50 млрд грн щорічно. Ми його створювали саме для того, щоб дорожня галузь отримала врешті захищений рядок у бюджеті. Значна частина надходжень до Спеціального дорожнього фонду піде на розбудову доріг. 5% -- на заходи по безпеці руху. Вперше в історії країни на це виділяються кошти. Це значить – держава врешті повернулась обличчям до своїх доріг та до громадян на тих дорогах. Це дає надію.

Ми розпочали свою складну й важку дорогу до європейської країни – до країни, де будуть нові автостради, ввічливі патрульні, законослухняні водії й пішоходи. Де працюють закони. Цей шлях не буде коротким, але ми мусимо його подолати. Гідно й з честю.

Автодорожня галузь – кровоносна система вітчизняної економіки, фундамент інфраструктури країни. Економічний зріст, залучення інвестицій, перехід на інший рівень якості життя суспільства – неможливі без розвитку в сферах автотранспорту й дорожнього господарства.

Шановні автомобілісти й дорожники!

Щиро бажаю,  щоб кожного з вас шанували й цінували як фахівця. Щоб зростав престиж вашої непростої праці.  Зеленого вам світла в усіх добрих починаннях! Безпеки. Миру. Благополучча й здоров я. Тримаймо кермо -- ми здолаємо дорогу!