13 липня 2020, 16:51

13 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо вдосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України» (реєстр. № 2424 від 12.11.2019)

 
13 липня 2020 року Верховна Рада України 256 голосами прийняла в другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо вдосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України» (реєстр. № 2424 від 12.11.2019), внесений народними депутатами України Павловським П.І., Скічком О.О. та інш


Основним завданням законопроекту є визначення на законодавчому рівні особливостей справляння державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.


Законопроект відповідає міжнародній практиці, зокрема, досвіду провідних держав світу (Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Австрія, Сполучені Штати Америки, Китай, Австралія та інш.) та враховує політику Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з питання оподаткування у сфері міжнародного повітряного транспорту (Doc 8632),
що підтверджується, зокрема, результатами аудитів, проведених цією міжнародною організацією.

Питання щодо механізму справляння в Україні відповідних державних зборів розглядалося у 2019 році на 40-ій Сесії Асамблеї Міжнародної організації цивільної авіації (м. Монреаль, Канада), на якій було відзначено, що українська модель справляння державних зборів із суб’єктів авіаційної діяльності відповідає політиці цієї організації та не суперечить Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року.

Тепер буде належним чином на законодавчому рівні урегульовано суспільні відносини у сфері справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тону вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, а також буде усунуто наявні прогалини у законодавстві, що стали причиною прийняття на користь окремих авіаперевізників антидержавницьких судових рішень та, як наслідок, несплати з 2014 року по цей час до Спецфонду коштів у сумі 772 487 433 грн., що спричинило інтересам держави збитки в особливо великих розмірах.