Повідомлення

Перейти до розділу
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
22 травня 13:20
23 травня у Комітеті відбудеться засідання, присвячене розгляду низки законопроектів та діяльності ПАТ "УЗ" докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
22 грудня 2016, 11:32

Інформація щодо засідання Комітету з питань транспорту 21 грудня 2016 року

 Попри важку бюджетну ніч напередодні, засідання Комітету з питань транспорту, заплановане на 21 грудня, відбулося за графіком. Перелік питань порядку денного було розглянуто повністю.

Серед присутніх були народні депутати – члени Комітету: Ігор Васюник, Володимир Гусак, Ігор Діденко, Сергій Євтушок, Микола Кадикало, Борис Козир, Віталій Корчик, дмитро Лінько, Олександр Пономарьов, Олександр Сугоняко, Юрій Шаповалов. Міністерство інфраструктури представляв заступник міністра Юрій Лавринюк.

Комітет розглянув чотири законопроекти: №№ 4121 від 22.02.2016, 4902 від 06.07.2016,  4660 від 13.05.2016 та 4306 від 25.03.2016. В розробці та підготовці трьох перших Комітет є головним.

Підбиваючи підсумки засідання, голова Комітету Ярослав Дубневич відмітив:

«Серед розглянутих документів слід відзначити № 4121 – щодо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Ми працювали над цим документом разом з І.Васюником та іншими співавторами. Більшість з них – народні депутати, члени транспортного Комітету. Законопроект рекомендовано парламенту до другого читання та в цілому».

За оцінкою голови Комітету, названий закон можна назвати ключовим, на появу якого давно чекають українські міста.

«По-перше, він зробить користування міським транспортом значно зручнішим для кожного пасажира. По-друге – дасть можливість водночас з впровадженням системи електронних квитків встановити більш чіткий контроль за пасажиропотоком та кількістю пільговиків, тягар щодо компенсації перевезень яких лежить на органах місцевого самоврядування. По-третє, отримаємо інструмент, за допомогою якого можна буде виявляти «ліві» рейси, які несуть небезпеку не лише для бюджету, а й для життя пасажирів»,-- пояснив Ярослав Дубневич.

Ще один законопроект, який відмітив голова Комітету, – № 4660 щодо змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (стосується дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі). Автор документу – народний депутат Максим Бурбак.

«Це вкрай необхідний закон,-- підкреслив Ярослав Дубневич.--  Щороку українські дороги руйнуються та розбиваються – відомий факт. Маю відзначити: це відбувається не тільки внаслідок того, що напередодні їх ремонтували аби як. Велика проблема – багатократне перевантаження шляхів. Дороги не витримують. Відтак, законопроект, який покликаний регламентувати вагові та габаритні норми транспортних засобів, що пересуваються нашими шляхами, – більш ніж актуальний. Комітет одноголосно рекомендував документ до розгляду в парламенті в першому читанні. Тепер дуже важливо, щоб названі закони були якнайшвидше підтримані парламентом та вступили в силу»,-- наголосив голова парламентського Комітету з питань транспорту.