Повідомлення

Перейти до розділу
13 липня 14:32
Фінальне засідання Комітету перед канікулами пройшло конструктивно
докладніше
11 липня 19:00
Таксистів викликали на діалог докладніше
05 липня 21:17
ПРЕС-АНОНС докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
09 листопада 14:53
Комітет на черговому засіданні підтримав три важливі законопроекти докладніше
27 жовтня 20:55
Зеленого світла в дорозі, безпеки й миру! – привітання Голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем автомобіліста й дорожника

 

докладніше
05 жовтня 09:15
Час рішучих дій: на засіданні Комітету з питань транспорту депутати підняли цілу низку невідкладних питань докладніше
21 вересня 16:05
Засідання Комітету з питань транспорту 20 вересня: плідно й конструктивно
докладніше
14 липня 10:36
Голова Комітету – про підсумки шостої сесії парламенту докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
07 червня 2017, 19:15

7 червня відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту

 «Серед законопроектів, які сьогодні розглядались на засіданні Комітету, виділив би №6024 (про внесення змін до Податкового кодексу) та №6308 (щодо фінансування доріг місцевого значення)»,-- підбив підсумки засідання голова Комітету Ярослав Дубневич.

Перший з названих законопроектів має створити нормальні умови для благодійної допомоги військовослужбовцям та працівникам Державної спецслужби транспорту в зоні АТО. Цю службу багато хто пам’ятає як залізничні війська. Зараз її бійці проводять розмінування в зоні АТО. Автори законопроекту пропонують підтримати благодійників, особливо фізичних осіб, які допомагають військовим та внесені до Реєстру волонтерів.

«На сьогодні волонтери, що підтримують армію в АТО, мають певні податкові пільги: сума благодійної допомоги не включається до розрахунку оподаткованого доходу,-- пояснив суть Я.Дубневич.- В нинішньому Податковому кодексі перераховані види та роди військ, благодійна допомога яким має таку пільгову підтримку. Але про Державну спецслужбу транспорту «забули» – її немає в переліку. В той же час ті, хто в ній служить, на рівні з усіма несуть надважке навантаження воєнного часу, ризикують та гинуть, виконуючі свій обов’язок і так само на рівні з усіма потребують допомоги. Законопроект покликаний стимулювати благодійників».

Законопроект № 6308 голова Комітету назвав «логічним продовженням в нашій роботі по впровадженню в життя «Дорожнього пакету» законів та створення умов для їх функціонування. Отже – цей законопроект передбачає, що частина коштів, які надходять з митного експерименту (відрахування на дороги загального користування), – має бути спрямована до місцевих бюджетів на розвиток та розбудову комунальних доріг».

Комітет підтримав ідею, але частково. На думку членів Комітету, кошти треба спрямовувати не на всі місцеві дороги, а лише на ті шляхи та вулиці, що безпосередньо суміщаються з дорогами загальнодержавного значення.

«В іншому випадку, про ремонт та розбудову доріг загального значення доведеться забути,-- вважає Я. Дубневич.--  Адже часто й густо вони якраз проходять територією населених пунктів, носять назви місцевих вулиць тощо. Тобто, ці фрагменти загальних доріг – по суті комунальні. А за нинішнім законом їх не можна ремонтувати за рахунок накопиченого фонду. В теорії, їх повинні ремонтувати тільки місцеві влади, а ті розводять руками: немає грошей.

Щоб позбутися такої колізії й пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу. Сподіваюсь, – незважаючи на те, що у цієї ініціативи є відверті противники, парламентарі все ж почують наші аргументи. Дороги повинні будуватись та ремонтуватись не шматками, а органічно, цілісно. Тільки тоді побачимо повноцінну дорожню реформу».