Повідомлення

Перейти до розділу
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
22 травня 13:20
23 травня у Комітеті відбудеться засідання, присвячене розгляду низки законопроектів та діяльності ПАТ "УЗ" докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
07 червня 2017, 19:15

7 червня відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту

 «Серед законопроектів, які сьогодні розглядались на засіданні Комітету, виділив би №6024 (про внесення змін до Податкового кодексу) та №6308 (щодо фінансування доріг місцевого значення)»,-- підбив підсумки засідання голова Комітету Ярослав Дубневич.

Перший з названих законопроектів має створити нормальні умови для благодійної допомоги військовослужбовцям та працівникам Державної спецслужби транспорту в зоні АТО. Цю службу багато хто пам’ятає як залізничні війська. Зараз її бійці проводять розмінування в зоні АТО. Автори законопроекту пропонують підтримати благодійників, особливо фізичних осіб, які допомагають військовим та внесені до Реєстру волонтерів.

«На сьогодні волонтери, що підтримують армію в АТО, мають певні податкові пільги: сума благодійної допомоги не включається до розрахунку оподаткованого доходу,-- пояснив суть Я.Дубневич.- В нинішньому Податковому кодексі перераховані види та роди військ, благодійна допомога яким має таку пільгову підтримку. Але про Державну спецслужбу транспорту «забули» – її немає в переліку. В той же час ті, хто в ній служить, на рівні з усіма несуть надважке навантаження воєнного часу, ризикують та гинуть, виконуючі свій обов’язок і так само на рівні з усіма потребують допомоги. Законопроект покликаний стимулювати благодійників».

Законопроект № 6308 голова Комітету назвав «логічним продовженням в нашій роботі по впровадженню в життя «Дорожнього пакету» законів та створення умов для їх функціонування. Отже – цей законопроект передбачає, що частина коштів, які надходять з митного експерименту (відрахування на дороги загального користування), – має бути спрямована до місцевих бюджетів на розвиток та розбудову комунальних доріг».

Комітет підтримав ідею, але частково. На думку членів Комітету, кошти треба спрямовувати не на всі місцеві дороги, а лише на ті шляхи та вулиці, що безпосередньо суміщаються з дорогами загальнодержавного значення.

«В іншому випадку, про ремонт та розбудову доріг загального значення доведеться забути,-- вважає Я. Дубневич.--  Адже часто й густо вони якраз проходять територією населених пунктів, носять назви місцевих вулиць тощо. Тобто, ці фрагменти загальних доріг – по суті комунальні. А за нинішнім законом їх не можна ремонтувати за рахунок накопиченого фонду. В теорії, їх повинні ремонтувати тільки місцеві влади, а ті розводять руками: немає грошей.

Щоб позбутися такої колізії й пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу. Сподіваюсь, – незважаючи на те, що у цієї ініціативи є відверті противники, парламентарі все ж почують наші аргументи. Дороги повинні будуватись та ремонтуватись не шматками, а органічно, цілісно. Тільки тоді побачимо повноцінну дорожню реформу».