Повідомлення

Перейти до розділу
12 липня 17:15
Звіт про роботу Комітету Верховної Ради України з питань транспорту за період VIII скликання (2014 – 2019 р.р.) посилання...
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
11 квітня 13:10
10 квітня на засіданні Комітету експерти ЄС з логістики та інфраструктури представили проект "Сприяння транспортному розвитку річки Дніпро", який реалізується в рамках співробітництва Міністерства інфраструктури та представництва ЄС в Україні. докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
21 вересня 2017, 16:05

Засідання Комітету з питань транспорту 20 вересня: плідно й конструктивно

 На засіданні Комітету з питань транспорту, що відбулося  20 вересня, розглядався пакет законопроектів, які покликані поліпшити ситуацію майже у всіх сферах транспортної галузі.


Зокрема, було підтримано проект постанови (реєстр. № 6047) про заслуховування звіту колишнього Голови правління ПАТ Укрзалізниця В.Балчуна. 

«Вже більше місяця, як колишній очільник «УЗ» залишив свою посаду. Однак питань до нього залишилось чимало. За останній рік нарікання на незадовільну роботу «УЗ» звучали не раз й продовжують широко обговорюватись, -- пояснив Голова Комітету Ярослав Дубневич  рішення щодо постанови.-- Комітет погодився з ініціативою заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради звіт Голови правління «УЗ», але звітуватиме не Балчун, а т.в.о. Голови правління Євген Кравцов. Перед цим Комітет заслухає відповідний звіт на своєму засіданні».

Євген Кравцов відповів на низку запитань членів Комітету. Зокрема – щодо ситуації із оборотом вагонів, щодо перспектив підняття тарифів на перевезення та напрямків витрати отриманих коштів. Йшла мова й про те, як можна збільшити пропускну спроможність напрямку Запоріжжя - Комиш-Зоря - Волноваха – Маріуполь до 27-30 маршрутів вантажних перевезень на добу (зараз їх по факту не більше 16).

Не оминули увагою й суднобудівну галузь: Комітет схвалив три проекти законів, спрямованих на надання державної підтримки підприємствам суднобудівної промисловості (реєстр .№ № 6732, 6733, 6734). Вони подані народним депутатом А. Вадатурським. 

Проекти мають реальні механізми підтримки суднобудівельників з боку держави. Підприємства суднобудівної галузі на нинішньому етапі повинні отримати податкові преференції: звільнення від сплати земельного податку до 1 січня 2020 року, звільнення від сплати ПДВ по операціях з ввезення на митну територію України товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб суднобудівної промисловості. А також дешеві кредити та інше, що вже було передбачено, але так і не реалізовано в повній мірі.

Обговорювалось також питання безпеки на дорозі. Комітет однозначно підтримав ініціативу щодо посилення відповідальності пішоходів за користування засобами зв'язку (реєстр.№ 4100). Це ті необхідні кроки, які спрямовані на зменшення смертності і травматизму на автошляхах та змушують громадян бути обачливими та зосередженими на дорозі.

Одноголосну підтримку отримав також проект, спрямований на розвиток літакобудівної промисловості (реєстр.№ 6538 ). Його вніс член Комітету народний депутат В. Корчик.

«Незабаром пакет інфраструктурних (транспортних) проектів законів буде розглядатися в сесійній залі – під час інфраструктурного дня, який планується в парламенті в листопаді,-- повідомив Я.Дубневич.-- Ми зобов’язані доповнити пакет ще декількома важливими і вкрай необхідними ініціативами, на які вже давно чекає галузь».