Повідомлення

Перейти до розділу
13 липня 14:32
Фінальне засідання Комітету перед канікулами пройшло конструктивно
докладніше
11 липня 19:00
Таксистів викликали на діалог докладніше
05 липня 21:17
ПРЕС-АНОНС докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
09 листопада 14:53
Комітет на черговому засіданні підтримав три важливі законопроекти докладніше
27 жовтня 20:55
Зеленого світла в дорозі, безпеки й миру! – привітання Голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем автомобіліста й дорожника

 

докладніше
05 жовтня 09:15
Час рішучих дій: на засіданні Комітету з питань транспорту депутати підняли цілу низку невідкладних питань докладніше
21 вересня 16:05
Засідання Комітету з питань транспорту 20 вересня: плідно й конструктивно
докладніше
14 липня 10:36
Голова Комітету – про підсумки шостої сесії парламенту докладніше
29 березня 17:07
Делегація Світового банку високо оцінила діяльність парламентського Комітету з питань транспорту докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
21 вересня 2017, 16:05

Засідання Комітету з питань транспорту 20 вересня: плідно й конструктивно

 На засіданні Комітету з питань транспорту, що відбулося  20 вересня, розглядався пакет законопроектів, які покликані поліпшити ситуацію майже у всіх сферах транспортної галузі.


Зокрема, було підтримано проект постанови (реєстр. № 6047) про заслуховування звіту колишнього Голови правління ПАТ Укрзалізниця В.Балчуна. 

«Вже більше місяця, як колишній очільник «УЗ» залишив свою посаду. Однак питань до нього залишилось чимало. За останній рік нарікання на незадовільну роботу «УЗ» звучали не раз й продовжують широко обговорюватись, -- пояснив Голова Комітету Ярослав Дубневич  рішення щодо постанови.-- Комітет погодився з ініціативою заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради звіт Голови правління «УЗ», але звітуватиме не Балчун, а т.в.о. Голови правління Євген Кравцов. Перед цим Комітет заслухає відповідний звіт на своєму засіданні».

Євген Кравцов відповів на низку запитань членів Комітету. Зокрема – щодо ситуації із оборотом вагонів, щодо перспектив підняття тарифів на перевезення та напрямків витрати отриманих коштів. Йшла мова й про те, як можна збільшити пропускну спроможність напрямку Запоріжжя - Комиш-Зоря - Волноваха – Маріуполь до 27-30 маршрутів вантажних перевезень на добу (зараз їх по факту не більше 16).

Не оминули увагою й суднобудівну галузь: Комітет схвалив три проекти законів, спрямованих на надання державної підтримки підприємствам суднобудівної промисловості (реєстр .№ № 6732, 6733, 6734). Вони подані народним депутатом А. Вадатурським. 

Проекти мають реальні механізми підтримки суднобудівельників з боку держави. Підприємства суднобудівної галузі на нинішньому етапі повинні отримати податкові преференції: звільнення від сплати земельного податку до 1 січня 2020 року, звільнення від сплати ПДВ по операціях з ввезення на митну територію України товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб суднобудівної промисловості. А також дешеві кредити та інше, що вже було передбачено, але так і не реалізовано в повній мірі.

Обговорювалось також питання безпеки на дорозі. Комітет однозначно підтримав ініціативу щодо посилення відповідальності пішоходів за користування засобами зв'язку (реєстр.№ 4100). Це ті необхідні кроки, які спрямовані на зменшення смертності і травматизму на автошляхах та змушують громадян бути обачливими та зосередженими на дорозі.

Одноголосну підтримку отримав також проект, спрямований на розвиток літакобудівної промисловості (реєстр.№ 6538 ). Його вніс член Комітету народний депутат В. Корчик.

«Незабаром пакет інфраструктурних (транспортних) проектів законів буде розглядатися в сесійній залі – під час інфраструктурного дня, який планується в парламенті в листопаді,-- повідомив Я.Дубневич.-- Ми зобов’язані доповнити пакет ще декількома важливими і вкрай необхідними ініціативами, на які вже давно чекає галузь».