Повідомлення

Перейти до розділу
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
22 травня 13:20
23 травня у Комітеті відбудеться засідання, присвячене розгляду низки законопроектів та діяльності ПАТ "УЗ" докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
05 жовтня 2017, 09:15

Час рішучих дій: на засіданні Комітету з питань транспорту депутати підняли цілу низку невідкладних питань

 Зокрема, були підтримані зміни до «Закону про Про дорожній рух» в частині зменшення періоду для періодичного технічного контролю транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі (реєстр.№ 5017)

Також підтримано з рекомендацією прийняти в цілому проект (реєстр.№ 6644) щодо посилення відповідальності учасників  ринку автомобільних вантажних перевезень за недотримання вагових та габаритних параметрів транспортних засобів, встановлених законодавством.

Обговорили та підтримали  проект «Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України (щодо прийняття авіаційних правил України)», реєстр. № 6392 від 18.04.2017.

Значну частину часу було присвячено пропозиціям до державного бюджету

Зокрема, рекомендували Комітету з питань бюджету, під час доопрацювання проекту Закону про Державний бюджет України на 2018 рік, реєстр.№ 7000 від 15.09.2017, врахувати наступне: 
- збільшити фінансування, зокрема, на проведення днопоглиблювальних робіт на Дніпрі на 100 млн.грн; 
- передбачити залучення кредиту (позики) в сумі 250 млн. грн на придбання рухомого складу міського пасажирського транспорту; 
- передбачити бюджетні призначення на перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом у розмірі 931 215 тис. грн;
- передбачити кошти на закупівлю 9-ти дизель-поїздів для забезпечення перевезень у приміському сполученні 1,5 млрд грн та на придбання 90 нових пасажирських вагонів у розмірі 2 286 млн. грн.

Гостра дискусія розгорілась щодо роботи «Укрзалізниці». Присутніми було зазначено, що ситуація на «УЗ» погіршується. Рухомий склад не оновлюється, локомотиви не ремонтуються. 
Українські підприємства, які понад 80% своїх вантажів перевозять залізницею, б’ють в набат. 
Зерновики не мають вагонів перевозити врожай, металурги загрузли зі своєю продукцією, дорожники – зі своєю. Зриваються планові ремонтні роботи на шляхах України, адже перевозити необхідні для ремонту сипучі матеріали нема чим. Є великий ризик того, що енергетики не зможуть вчасно забезпечити ТЕЦ вугіллям й опалювальний сезон буде зірвано. 
В той же час, до гострої проблеми нестачі рухомого складу додалась ще одна - великі затримки у проведенні платежів підприємствам-постачальникам за поставлені товари, роботи, послуги. 
Комітет одноголосно вирішив скерувати звернення до органу управління ПАТ «УЗ» та КМУ щодо термінового реагування та забезпечення перевезень вантажів.

Депутати також звернулись до Бюджетного комітету з проханням підтримати норму щодо продовження Митного експерименту, який є суттєвою підтримкою дорожньої галузі.

В контексті «дорожньої» теми було відзначено, що ремонтні роботи на автошляхах ведуться активно, але їх все одно не достатньо. 
Зокрема, депутати обговорили питання ситуації з дорогами на Маріуполь та в Сумській області. Було прийнято рішення передбачити кошти в бюджеті для цих доріг
.

В засіданні Комітету взяли участь міністр інфраструктури Володимир Омелян, голова Державної служби з безпеки на транспорті Михайло Ноняк, в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг Славомір Новак, голова Державної авіаційної служби Олександр Більчук, в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс, члени Правління ПАТ «Укрзаліхниця» Сергій Михальчук та Олександр Бужор, народні депутати – члени Комітету з питань транспорту, представники ЗМІ.

 

Засідання провів Голова Комітету Ярослав Дубневич.