Повідомлення

Перейти до розділу
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
22 травня 13:20
23 травня у Комітеті відбудеться засідання, присвячене розгляду низки законопроектів та діяльності ПАТ "УЗ" докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
07 грудня 17:02
Європейський напрямок – якісні закони докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
27 жовтня 2017, 20:55

Зеленого світла в дорозі, безпеки й миру! – привітання Голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем автомобіліста й дорожника

 Майже кожен з нас хоча б раз на день сідає у авто – чи за кермо, чи то у якості пасажира. Й наше щоденне бажання – щоб рух на дорозі був безпечним, комфортним та швидким.

Саме цього – передусім – і хочу  побажати і водіям, і пасажирам – напередодні Дня автомобіліста й дорожника, який будемо святкувати вже цієї неділі.

Професійне свято було започатковане 24 роки тому: у жовтні 1993-го перший президент України Леонід Кравчук підписав відповідний Указ.

За ці чверть століття  відбулось чимало змін і в вітчизняній автомобільній галузі, і в дорожньому господарстві. З явились сотні кілометрів нових доріг. Відремонтовано – тисячі кілометрів. В декілька разів збільшилась кількість автомобілів. Сьогодні в середньому кожна третя українська сім я має власне авто. В той  же час змушений констатувати: якістю більшості шляхів, станом безпекової інфраструктури на них – як і культурою поведінки на дорогах в цілому – нам ще рано пишатись. На жаль.

До цього ще маємо рости. Підгрунтя для такого зросту є. Маю на увазі Спеціальний дорожній фонд, який запрацює з 2018 року. Він має акумулювати 50 млрд грн щорічно. Ми його створювали саме для того, щоб дорожня галузь отримала врешті захищений рядок у бюджеті. Значна частина надходжень до Спеціального дорожнього фонду піде на розбудову доріг. 5% -- на заходи по безпеці руху. Вперше в історії країни на це виділяються кошти. Це значить – держава врешті повернулась обличчям до своїх доріг та до громадян на тих дорогах. Це дає надію.

Ми розпочали свою складну й важку дорогу до європейської країни – до країни, де будуть нові автостради, ввічливі патрульні, законослухняні водії й пішоходи. Де працюють закони. Цей шлях не буде коротким, але ми мусимо його подолати. Гідно й з честю.

Автодорожня галузь – кровоносна система вітчизняної економіки, фундамент інфраструктури країни. Економічний зріст, залучення інвестицій, перехід на інший рівень якості життя суспільства – неможливі без розвитку в сферах автотранспорту й дорожнього господарства.

Шановні автомобілісти й дорожники!

Щиро бажаю,  щоб кожного з вас шанували й цінували як фахівця. Щоб зростав престиж вашої непростої праці.  Зеленого вам світла в усіх добрих починаннях! Безпеки. Миру. Благополучча й здоров я. Тримаймо кермо -- ми здолаємо дорогу!