Повідомлення

Перейти до розділу
12 липня 17:15
Звіт про роботу Комітету Верховної Ради України з питань транспорту за період VIII скликання (2014 – 2019 р.р.) посилання...
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
11 квітня 13:10
10 квітня на засіданні Комітету експерти ЄС з логістики та інфраструктури представили проект "Сприяння транспортному розвитку річки Дніпро", який реалізується в рамках співробітництва Міністерства інфраструктури та представництва ЄС в Україні. докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
09 січня 2018, 10:30

Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту

Підбиваючи підсумки минулого року напередодні активного політичного сезону-2018, голова Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич відзначив: у 2017 році Комітет з питань транспорту працював результативно. Не менш ефективним з точки зору законодавчої роботи у транспортній сфері обіцяє бути й рік, що наступив.

 

У 2017-му році Комітетом розглянуто 22 законопроекти, де Комітет є головним. Ще 27 законопроектів, де Комітет не є головним, опрацьовано – по ним були надані пропозиції.

Протягом року Комітет провів 15 засідань. П'ять з яких – тематичні. У тому числі два було присвячено стану справ на «УЗ».

Відбулись також два спільні засідання. Одне з них – виїзне – разом з Комітетом з питань промислової політики та підприємництва. Депутати вели дискусію на борту судна «Ракета» - під час його курсування по річці Дніпро. Розглядалось законодавство стосовно водного транспорту та суднобудування.

Ще одне спільне засідання провели разом з Комітетом з питань європейської інтеграції за участі представників Уряду, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Провели 5 круглих столів, 6 засідань робочих груп, що створені та діють в Комітеті, 6 засідань підкомітетів, 15 робочих зустрічей та семінарів, де обговорювались першочергові питання діяльності галузей транспорту.

Серед ключових тем, які мали найбільший резонанс у 2017-му та будуть серед пріоритетних цього року, голова Комітету назвав такі: стан українських автомобільних доріг (в тому числі у контексті Дорожнього фонду, який вже почав працювати), стабілізація ситуації на ПАТ «УЗ» та вихід цього потужного підприємства на рівень сталого розвитку,  створення законодавчої бази для водної галузі, імплементація Угоди щодо Асоціації між Україною та ЄС в найкоротші терміни, інтеграція України в європейську транспортну систему, долучення до європейських та світових дорожніх та інфраструктурних проектів.

Окремою гострою темою Ярослав Дубневич виділив проблему безпеки руху, яка потребує невідкладного комплексного рішення.

Незважаючи на введення обмеження руху до 50 км/год у населених пунктах з початку року, вже маємо вражаючі приклади моторошних, у тому числі – смертельних – ДТП. Красномовною ілюстрацією може слугувати навіть святкове 1 січня. Так, у Шепетівці водій «Мерседесу» на пішохідному переході збив на смерть молоду матір з дитиною у візочку. А у центрі столиці автомобіль «КІА» на великій швидкості вилетів з дороги, розтрощив декілька припаркованих авто, зніс два дерева та зруйнував зупинку. Лише дивом ніхто не постраждав. Дедалі зростає ризик для життя не лише учасників дорожнього руху, а й пішоходів.

Серед головних чинників, які прискорять вирішення цієї проблеми: запровадження системи невідворотності покарання порушників ПДР, постійний контроль за ситуацією на дорогах (у тому числі – встановлення тотальної відеофіксації порушень), будівництво безпекової інфраструктури на шляхах, яка б унеможливлювала порушення ПДР та максимально захищала як учасників руху, так і пішоходів. Відтак, -- необхідно розширення та вдосконалення відповідної законодавчої бази.

Комітет ще минулого року відреагував на цей виклик часу – створено спеціальну робочу групу, яка працює над пакетом законодавчих ініціатив, що згодом мають стати базою для вітчизняного безпекового законодавства, відзначив голова Комітету.

Серед першочергових задач, які стоять перед парламентом у інфраструктурній сфері,-- проведення тематичного інфраструктурного дня, на якому мають бути розглянуті найактуальніші законопроекти, що вже опрацьовані та підготовлені Комітетом до розгляду в залі, наголосив Ярослав Дубневич. Зокрема: проект № 6644, який посилює відповідальність за недотримання вагових та габаритних обмежень  щодо комерційного автотранспорту та розширення кола суб’єктів, які мають її нести (це дозволить захистити дороги від передчасного руйнування); проект закону № 6766, який врегулює будівництво та експлуатацію нових автошляхів державного значення на умовах концесії (що дозволить залучати приватні інвестиції під будівництво доріг), законопроекти про внутріншій водний транспорт №№ 2475 а-д та 2475а – 3; законопроект №  4642 д Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб, який вносить зміни у нормативно-правову базу України, адаптуючи її до законодавства ЄС. Та –  проект закону реєстр. № 5261 Про внесення змін до «Повітряного кодексу України (щодо відповідальності до вимог національного та міжнародного законодавства в авіаційній галузі»).

«На черзі також розгляд законопроекту про залізничний транспорт № 7316, який створювався на базі відповідних напрацювань робочої групи при Комітеті з питань транспорту, та низки інших важливих законопроектів. Сподіваюсь, колеги-депутати  звернуться до їх розгляду вже незабаром»,-- висловив надію голова Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич.