Повідомлення

Перейти до розділу
12 липня 17:15
Звіт про роботу Комітету Верховної Ради України з питань транспорту за період VIII скликання (2014 – 2019 р.р.) посилання...
27 червня 09:15
Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича з Днем Конституції докладніше
23 червня 10:30
Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич привітав держслужбовців з їх професійним святом докладніше
11 квітня 13:10
10 квітня на засіданні Комітету експерти ЄС з логістики та інфраструктури представили проект "Сприяння транспортному розвитку річки Дніпро", який реалізується в рамках співробітництва Міністерства інфраструктури та представництва ЄС в Україні. докладніше
20 квітня 17:45
В Комітеті з питань транспорту пройшов Круглий стіл з обговорення законопроекту про Внутрішній водний транспорт докладніше
19 квітня 17:00
Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум докладніше
04 квітня 19:00
Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту докладніше
04 квітня 17:37
Комітет ВРУ з питань транспорту прийняв делегацію з Національних зборів Йорданії докладніше
16 березня 16:04
Засідання Комітету 21.03.2018 р. докладніше
19 лютого 19:14
Курс на Європу: у Комітеті обговорили з представниками ЄС перспективи імплементації європейського законодавства у транспортній галузі України докладніше
09 січня 10:30
Результативний 2017-й та перспективний 2018-й: підсумки та плани Комітету з питань транспорту докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
19 квітня 2018, 17:00

Голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич відкрив Третій Український інфраструктурний форум

 

19 квітня у Києві відкрився Третій Український інфраструктурний форум. Ярослав Дубневич виступив на заході з вітальною промовою.

Серед ключових тем Форуму – розвиток логістики в Україні та розвиток самої України як логістичного хабу для іноземних інвестицій. «Таку увагу до теми вважаю справедливою. Про що й наголосив у виступі. Адже, впевнений, нині - час говорити про роль України як потужного логістично-транспортного вузла, який спроможний поєднати не лише окремі держави, а й континенти: схід та захід. Україна також має стати одним з ключових елементів у розбудові загальноєвропейської інфраструктурної сфери. Маємо до цього прагнути»,-- наголосив голова Комітету.

За його словами, серед найперспективніших напрямків цієї сфери -- розбудова транспортно-логістичного хабу на Львівщини, яка є транспортним коридором. Це дозволить зосередити в регіоні підприємства: як виробничі, так і складальні, а також – логістичні центри й склади. Поєднання цього вузла вузькою залізничною колією з польським кордоном значно підвищить привабливість хабу й України в цілому – як для Європи, так і для Сходу.

Також Ярослав Дубневич ознайомив учасників Форуму з тими зрушеннями та змінами, що відбулись в галузі інфраструктури, у транспортній сфері за рік, який минув з часу проведення Другого інфраструктурного форуму.

Передусім – у законодавстві та у законотворчий роботі, до якої активно залучений Комітет з питань транспорту.

«Нагадав присутнім про закони, які вже запрацювали (зокрема про Дорожній фонд) або вже прийняті (закон щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг – який «вмикає» механізм концесії). А також – про цілу низку законопроектів, що наразі знаходяться на опрацюванні у Комітеті й готуються до винесення в сесійну залу – в тому числі, й найближчим часом. 
Всі вони спрямовані на імплементацію європейського законодавства згідно з Угодою про асоціацію (це й законопроект Про залізничний транспорт (№7316), який будемо обговорювати на Комітеті 16 травня, й декілька інших не менш важливих законопроектів: №№6392, 7387, 7317, 7386, проекти про внутрішній водний транспорт)»,-- розповів Я.Дубневич.

Голова Комітету звернув також увагу аудиторії на необхідність розбудови прикордонної інфраструктури в Україні – передусім, в Карпатському регіоні, який межує одразу з чотирма країна ЄС та є західними воротами країни. Сьогодні в регіоні існує чимало проблем, серед яких – незадовільний стан доріг, нестача прикордонних пунктів пропуску та повільне їх будівництво, довга модернізація тих, що є. 

На його думку, в числі пріоритетних інфраструктурних об'єктів, які слід відбудовувати якнайшвидше, мають стати Міжнародні автомобільні пункти пропуску, а також – дороги та мости до них. «А «Укрзалізниці» варто розглянути можливість запуску пасажирського швидкісного маршруту «Інтерсіті +», який би з’єднав столицю з Ужгородом та іншими центрами на заході країни,-- переконаний Ярослав Дубневич.-- Саме такі рішення, до речі, було винесено парламентськими Комітетами у результаті виїзного засідання, яке нещодавно відбулося в Івано-Франківську».

Завершуючи виступ, Я.Дубневич наголосив: українська інфраструктура – вже сьогодні інвестиційно привабливий кейс як для вітчизняних, так і для світових інвесторів, для світового бізнесу.