18 лютого 2021, 09:33

17 лютого 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури

 

17 лютого 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.

Участь у заході взяли народні депутати України та керівництво Міністерства інфраструктури України.

Члени Комітету розглянули низку законопроектів з питань автомобільної галузі.

Народні депутати обговорили проект Закону про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (реєстр.№ 4169) який доповнює термінологічний апарат Закону України «Про автомобільний транспорт» визначеннями понять: «електричний транспортний засіб (електромобіль)», «електробус», «електромобіль вантажний», «електромобіль гібридний», «електромобіль легковий», «електромобіль плагін-гібридний», «станція зарядки електромобілів», а також встановлює обов’язок водія електробуса здійснювати висадку пасажирів у відведеному для цього місці у разі заправлення електробуса на станції зарядки електромобілів під час виконання перевезень. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (реєстр.№ 4169) направити суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Також розглядались законопроекти про внесення змін до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо організації пасажирських перевезень: реєстр.№ 4376, внесений Кабінетом Міністрів України та альтернативний йому реєстр.№ 4376-1, внесений народними депутатами України Горенюком О.О. та інш.

У зв’язку із ліквідацією районів та утворенням територіальних громад законопроектами пропонується повноваження щодо організації пасажирських перевезень по внутрішньообласним маршрутам, які будуть виходити за межі території територіальної громади, покласти на обласні державні адміністрації, а на автобусних маршрутах загального користування, які проходять між населеними пунктами в межах однієї територіальної громади (міські та/або приміські маршрути) – на виконавчий орган місцевої ради територіальної громади. Розподіл повноважень між органами влади, запропонований законопроектами є аналогічним.

Комітет прийняв рішення рекомендувти Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо організації пасажирських перевезень, реєстр.№ 4376-1 прийняти за основу та в цілому, а проект Закону про внесення змін до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», реєстр.№ 4376 - відхилити.