29 жовтня 2019, 14:33

Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування»

 

28 жовтня 2019 року відбулось засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури. В засіданні взяли участь народні депутати України, керівництво та представники Міністерства інфраструктури України, представники Міністерства соціальної політики України та Укравтодору.

Члени Комітету розглянули законопроект №1041, що підготовлений до розгляду в другому читанні.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», якими скасувати погодження Комітетом Верховної Ради з питань бюджету переліків об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг, яким запроваджується середньострокове планування та визначення об’єктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту, поточних ремонтів.

Комітет врахував деякі із надісланих народними депутатами пропозиції і підготував законопроект № 1041 до розгляду у другому читанні.

          Також народними депутатами був розглянутий проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних, реєстр.№ 0963 від 29.08.2019, внесений Кабінетом Міністрів України, що підготовлений до другого читання.

Законопроектом передбачається визначити як учасників дорожнього руху осіб з інвалідністю, що рухаються в кріслах колісних, та їх права і обов’язки, відповідно до Міжнародної конвенції про дорожній рух, підписаної 08 листопада 1968 року (стаття 26).

Члени Комітету результатами голосування ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 0963 у другому читанні та в цілому.

Під час засідання розглянуто ряд законопроектів з питань пільгового перевезення громадян, з опрацювання яких Комітет не є головним.

Більшість законопроектів направлена на відновлення пільгових категорій громадян, які були скасовані Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VІІІ від 28 грудня 2014 р.

Рішеннями Конституційного Суду України від 18 грудня 2018 р. № 12-р/2018 та від 22.05.2018 р. № 5-р/2018, згідно з якими окремі положення Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»

 № 76-VIII  від 28.12.2014 року та законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» визнані неконституційними. Зазначеними рішеннями визначено неконституційними норми, які позбавляли пільг учасників війни, осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів праці.

Виходячи з цього, Комітет підтримав законопроекти в частині виконання Рішень Конституційного Суду України та за умови фінансового забезпечення:

- проект Закону про внесення змін до окремих законів України щодо безоплатного та пільгового проїзду пенсіонерів, ветеранів праці, учасників антитерористичної операції та інших ветеранів війни, осіб з інвалідністю, учнів, вихованців, студентів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із неповних, багатодітних та малозабезпечених сімей, реєстр.№ 2009;

- проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань, реєстр. №1118;

- проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо відновлення пільг у зв'язку з рішенням Конституційного Суду України № 12-р/2018 від 18 грудня 2018 року та уточнення окремих положень, реєстр.№ 2046.

- проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни, реєстр.№ 2005.

Члени Комітету також пропонують законопроект про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства" щодо збільшення пільг для дітей із багатодітних сімей, реєстр.№ 2014 прийняти за основу.

Проект Закону про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів, реєстр. №1115 та проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо приведення його норм у відповідність до рішення Конституційного Суду України від 18 грудня 2018 року № 12-р/2018 стосовно соціального захисту ветеранів війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членів їхніх сімей, реєстр.№ 2046-1 запропоновано відхилити.