01 грудня 2021 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури

02 грудня 2021, 09:12

 

01 грудня 2021 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури, участь у якому взяли народні депутати України – члени Комітету, керівництво та представники Міністерства інфраструктури України, представники Міністерства оборони України та Укравтодору.

Члени Комітету розглянули проект Постанови про визначення місцезнаходження та юридичної адреси ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у м. Бориспіль (реєстр.№ 4519), якою визначаються умови для ефективного розвитку м. Бориспіль, Бориспільської ОТГ та Бориспільського району, в результаті чого населення відповідної території має отримати якісні та доступні послуги, комфортні умови для проживання, розвитку бізнесу та туризму. Відповідно до ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України не належить питання визначення місцезнаходження державних підприємств. Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Згідно зі статтею 17 цього Закону в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо юридичної особи мають міститися відомості, зокрема, про місцезнаходження юридичної особи. Виходячи з цього, Комітет рекомендував Верховній Раді України відхилити проект Постанови реєстр.№ 4519.

На засіданні також було розглянуто два змістовно пов’язаних проекти Законів України: Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо руху самобалансуючих транспортних засобів обладнаних електродвигунами (електросамокат, сігвей, сегвіл, гіроскутер) (реєстр.№ 5731) та Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху особами, які керують самобалансуючими транспортними засобами обладнаними електродвигунами (електросамокат, сігвей, сегвіл, гіроскутер) (реєстр.№ 5732).

Цілями та завданнями прийняття законопроектів є законодавче унормування в Україні дорожнього руху самобалансуючих транспортних засобів обладнаних електродвигуном (а саме електросамокатів, сігвеїв, сегвілів та гіроскутерів), прав, обов’язків і відповідальності осіб, які ними керують.

За результатами обговорення, з огляду на висловлені до законопроектів зауваження, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України повернути законопроекти суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Народні депутати України розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань удосконалення державного регулювання у галузі державної авіації України (реєстр.№3412, доопрацьований). Метою законопроекту є вдосконалення системи регулювання діяльності державної авіації України та приведення її до стандартів ЄС і НАТО шляхом внесення зміни до Повітряного кодексу України, законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про оборону України», відповідно до яких державне регулювання в сфері державної авіації здійснюватиме Міністерство оборони України через урядовий орган державного управління з питань державної авіації.

Питання створення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади належить до повноважень Кабінету Міністрів України (ст. 116 Конституції України). Враховуючи висловлені на засіданні зауваження, Комітет рекомендував Верховній Раді України відхилити законопроект.

Члени Комітету розглянули та рекомендували Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою (реєстр.№ 6282), яким вносяться зміни до статті 8 Закону України «Про автомобільні дороги». Згідно із проектом, до територіальних автомобільних доріг належатимуть автомобільні дороги, які з’єднують адміністративні центри областей, адміністративні центри районів, і міста з чисельністю населення понад 50 тисяч осіб.

Також, народні депутати розглянули та рекомендували повернути на доопрацювання проект Закону Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (щодо збільшення видатків на забезпечення першочергових потреб опалювального сезону) (реєстр.№ 6218), яким передбачається додати Міністерству енергетики України нову бюджетну програму «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів, пов’язаних із забезпеченням органами місцевого самоврядування потреб з оплати послуг на проведення опалювального сезону» у розмірі 15 млрд. гривень за рахунок скорочення видатків Укравтодору за бюджетною програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення».