30 травня 2023, 10:02

29 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури

 

29 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури за участі керівництва Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, АТ «Укрзалізниця»

Народні депутати України розглянули та обговорили питання:

- щодо переліку об’єктів транспортної інфраструктури, що підлягають відновленню коштами рахунку “Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури” (на платформі UNITED 24) (Постанова Кабінету Міністрів України № 879 від 29.07.2022);

- про функціонування фонду ліквідації наслідків збройної агресії, створеного з метою ліквідації наслідків (у тому числі гуманітарних, соціальних, економічних), спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України та роботи Міжвідомчої робочої групи з розгляду узагальнених пропозицій заявників та підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів цього фонду (Постанова Кабінету Міністрів України № 412 від 25.04.2023);

- про стан реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації (Постанова Кабінету Міністрів України № 382 від 25.04.2023).

Також на засіданні розглядався проект Закону про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо фінансової підтримки проекту постачання рейок АТ «Укрзалізниця» (реєстр. № 0202).

Метою прийняття законопроекту є виконання внутрішньо-державних процедур, необхідних для набрання чинності Рамковим договором між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо фінансової підтримки проекту постачання рейок АТ «Укрзалізниця», вчиненим 13 грудня 2022 року в м. Парижі.

Ратифікація Рамкового договору надасть можливість провести подальшу роботу щодо залучення на пільгових умовах коштів від Уряду Французької Республіки, необхідних для придбання залізничних рейок для потреб Укрзалізниці, що виникли у зв’язку з військовою агресією російської федерації.

 Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект за основу та в цілому.