13.06.2023 року відбулись спільні комітетські слухання Комітету з питань транспорту та інфраструктури, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на тему «Морська безпека та свобода судноплавства в Азово-Чорноморському басейні – виклики, проблеми та рішення»

13 червня 2023, 17:02

13.06.2023 року відбулись спільні комітетські слухання Комітету з питань транспорту та інфраструктури, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на тему «Морська безпека та свобода судноплавства в Азово-Чорноморському басейні – виклики, проблеми та рішення».

У засіданні взяли участь представники Офісу Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, міністерств, відомств, громадських об’єднань, бізнесу та експертного середовища.

На комітетських слуханнях обговорювалось актуальне в нинішніх умовах питання морської безпеки.


Морська безпека та економіка України є невід’ємною сферою національної безпеки держави. Внаслідок повномасштабного вторгнення країни-агресора відбувається знищення інфраструктури морського транспорту – об’єктів портової інфраструктури, зупинене судноплавство, страждає агросектор та економіка країни в цілому.


Під час засідання були надані важливі пропозиції від представників Офісу Президента України, Ради Національної безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України, Військово-морських сил ЗСУ, ДП «Адміністрація морських портів України», Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Фонду державного майна України, бізнесу та експертного середовища щодо можливого вирішення цього актуального питання.

Були напрацьовані рекомендації, які сприятимуть забезпеченню морської безпеки та свободи судноплавства в Азово-Чорноморському регіоні.