Повідомлення

Перейти до розділу
21 березня 14:39
Верховна Рада ухвалила Закон України щодо дерегуляції господарської діяльності у галузі цивільної авіації. докладніше
06 лютого 15:11
Звіт про роботу Комітету з питань транспорту та інфраструктури за період 8 сесії 9 скликання (вересень 2022 р. – лютий 2023 р.) посилання...
29 грудня 09:23
Звіт про роботу Комітету з питань транспорту та інфраструктури за 2022 рік посилання...
09 листопада 09:24
08 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
19 вересня 17:38
19 вересня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
05 вересня 16:13
05 вересня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури. докладніше
19 червня 17:11
19 червня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
13 червня 17:02
13.06.2023 року відбулись спільні комітетські слухання Комітету з питань транспорту та інфраструктури, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на тему «Морська безпека та свобода судноплавства в Азово-Чорноморському басейні – виклики, проблеми та рішення» докладніше
12 червня 16:48
12 червня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
30 травня 10:02
29 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
02 травня 16:14
02 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
19 травня 2022, 15:04

19 травня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури

19 травня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Участь у заході взяли народні депутати України, представники Міністерства інфраструктури України, Державної авіаційної служби України.

Відповідно до порядку денного народні депутати розглянули законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою розвитку авіації загального призначення, адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері цивільної авіації, встановлення додаткових механізмів здійснення ефективного контролю за забезпеченням безпеки авіації та дерегуляції господарської діяльності у галузі цивільної авіації, реєстр.№ 6405 та про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заходів, спрямованих на дерегуляцію господарської діяльності та адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері цивільної авіації, а також встановлення додаткових механізмів з метою здійснення ефективного контролю за забезпеченням безпеки авіації), реєстр.№  6405-1.

Проектами Закону пропонується спрощення доступу на ринки авіаційних перевезень і послуг з наземного обслуговування шляхом адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у цій сфері, а також закріплення на законодавчому рівні додаткових заходів, спрямованих на підвищення рівня безпеки авіації. За результатами розгляду Комітет одноголосно ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект реєстр.№6405 за основу, а альтернативний – відхилити.

Також, народні депутати розглянули та рекомендували прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо сприяння розвитку промисловості, реєстр.№ 6554, яким передбачається звільнення осіб, що інвестують в розвиток промисловості та транспортної інфраструктури в Україні, від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у разі ініціювання питання про зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення для будівництва і розміщення об’єктів промисловості та транспорту.

На засіданні було розглянуто проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за керування транспортним засобом в стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть потерпілого, реєстр. № 5527. Законопроектом пропонується відокремити такий вид злочину, як скоєння ДТП у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, якщо воно спричинило смерть одного або декількох потерпілих, у самостійний склад злочину, за який встановити максимально сувору міру покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 років до довічного ув’язнення.

За результатами обговорення Комітет рекомендував Верховній Раді України повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Також члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» щодо дії норм на період дії воєнного стану, реєстр.№ 7235. Проектом Закону пропонується тимчасово, на період дії воєнного та надзвичайного стану та рік після нього, митне оформлення та першу реєстрацію транспортних засобів, що класифікуються в товарній позиції 8705 УКТ ЗЕД, як вироблених в Україні, так і ввезених, нових і таких, що були в користуванні, здійснювати за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-3».