Повідомлення

Перейти до розділу
21 березня 14:39
Верховна Рада ухвалила Закон України щодо дерегуляції господарської діяльності у галузі цивільної авіації. докладніше
06 лютого 15:11
Звіт про роботу Комітету з питань транспорту та інфраструктури за період 8 сесії 9 скликання (вересень 2022 р. – лютий 2023 р.) посилання...
29 грудня 09:23
Звіт про роботу Комітету з питань транспорту та інфраструктури за 2022 рік посилання...
09 листопада 09:24
08 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
19 вересня 17:38
19 вересня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
05 вересня 16:13
05 вересня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури. докладніше
19 червня 17:11
19 червня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
13 червня 17:02
13.06.2023 року відбулись спільні комітетські слухання Комітету з питань транспорту та інфраструктури, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на тему «Морська безпека та свобода судноплавства в Азово-Чорноморському басейні – виклики, проблеми та рішення» докладніше
12 червня 16:48
12 червня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
30 травня 10:02
29 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
02 травня 16:14
02 травня 2023 року відбулося засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
03 квітня 2022, 16:53

Члени Комітету з питань транспорту та інфраструктури підтримують примусове вилучення майна Росії та Білорусі

 

01 квітня Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської федерації та її резидентів» щодо уточнення окремих положень» (реєстр. №7169), що уточнює коло резидентів Російської Федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення в Україні об'єктів права власності.

Законом передбачається віднести до осіб, на яких поширюється дія Закону, фізичних осіб - громадян Російської Федерації, а також осіб, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв'язок з Російською Федерацією, зокрема, мають місце проживання або займаються основною діяльністю, юридичних осіб (їх філії, представництва), до діяльності чи управління якими в тому чи іншому вигляді мала причетність Російська Федерація або її представники, фізичні або юридичні особи (незалежно від громадянства, місця проживання, здійснення основної діяльності тощо), які постійно перебувають за межами України або на тимчасово окупованій території України та які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території тощо.

Виключення становлять фізичні особи - громадяни Російської Федерації, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть безпосередню участь у відсічі та стримуванні (нейтралізації) збройної агресії проти України та забезпеченні національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного, надзвичайного стану або в період збройного конфлікту.

Також законом уточнюється, що проведення примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється не лише з мотивів суспільної необхідності, але й в рахунок майбутньої репарації на користь держави Україна, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, в Івано-Франківській області працівники ДБР виявили 176 залізничних вагонів, власниками яких є бізнесмени з Росії та Білорусі. Вартість майна становить близько 264 млн грн. Територіальне управління ДБР Львова звернулося до голови військово-цивільної адміністрації Львівської області з ініціативою примусово вилучити і передати майно на потреби Збройних Сил України.

Раніше співробітники Бюро економічної безпеки України виявили у Черкаській області 400 вагонів залізничного рухомого складу, які є власністю підприємств РФ та Білорусі. Перелік виявлених товарно-матеріальних цінностей направлено до Укрзалізниці та військово-цивільної адміністрації Черкаської області для ухвалення рішення щодо подальшої націоналізації.

Також повідомляється, що співробітники Бюро економічної безпеки спільно із Волинською обласною військово-цивільною адміністрацією націоналізували 7 вантажних транспортних засобів, які належать компаніям з Білорусі та Росії. Вантажівки виявили на одному з пунктів пропуску державного кордону з Республікою Білорусь. Орієнтовна загальна вартість транспортних засобів становить близько 9 млн грн. Три вантажних автомобілі вже передано Збройним Силам України. Наразі вживаються заходи з метою вилучення інших 4 вантажних автомобілів та прийняття рішення щодо подальшої передачі військовим.